Skupiny

IRÁN - Detský ústav Donya

"Ak chcemee pochopiť iné kultúry, mali by sme sa o nich dozvedieť čo najviac," týmto tvrdením sa riadia lídri a ich zverenci v Detskom ústave Donya. Deti tu pracujú na tvorivých divadelných predstaveniach a učia sa tolerancii a rešpektu k iným kultúram prostredníctvom básní, piesní, príbehov, rituálov, viery, obradov. Takým spôsobom kultivujú spolunažívanie ľudí. Tieto materiály sú zdrojom inšpirácie, ako vykresliť iránsku kultúru a jej starobylý vzťah k svetu.

IZRAEL - skupina Ukulele pre mier vo svete

"Štyri struny, jeden svet" - to je motto formácie, ktorá hľadá spôsob, ako vštepiť ducha spolužitia rôznym etnickým skupinám v Izraeli. Skupinu založil hudobník a hráč na ukulele, Paul Moor. Pochopil, že jednoduché a nenáročné ukulele môže byť mostom, ktorý spája ľudí a stiera rozdiely medzi nimi. Skupina využíva strunový nástroj, spája tak židovské deti s moslimskými, spája ich rodičov, školy a komunity. Každé ukulele v rukách týchto detí sa stáva nástrojom spoločenských zmien.

TALIANSKO - Case Molino - Qui Ternape

Región Abbruzie, odkiaľ skupina detí pochádza, je známy ako "silný a nežný". Vo vidieckej oblasti Casa Molino (provincia pomenovaná podľa "mlyna") pôsobí hudobná škola Qui Ternape na rôznych programoch a prezentáciách, ktoré sprostredkúvajú pravého ducha tohto krásneho regiónu. Podľa ich lídrov spoločné hranie učí deti nielen spolupráci, ale aj solidarite. "Ak chcete hrať, budete musieť počúvať. Aby ste vytvorili krásnu hudbu, budete musieť vyjadriť vďačnosť všetkým."

POĽSKO - Hope4street

"Malý princ" je sociálno-terapeutické centrum pre deti zo sociálne slabších a chudobnejších rodín v mestskej štvrti Praga vo Waršave. Cieľom klubu je využitie voľného času pre osobný rozvoj detí a pozitívne zmeny. Prostredníctvom tanca, najmä breakdance, rozvíja u mladých ľudí hodnoty ako empatia, láskavosť voči ostatným, vytrvalosť, disciplína, tímová práca a rešpekt. Umenie vypĺňa životy nadšených mladých ľudí, podporuje realizáciu ich snov a pomáha im chopiť sa príležitosti. 


Ness KDC Košiciam

Webová stránka bola vytvorená v rámci projektu NESS KDC Košiciam